środa, 22 lutego 2012

Gry edukacyjne za darmo

Coraz częściej mamy do czynienia z problemami z naszymi dziećmi. Rozwój cywilizacyjny, który powinien wpływać pozytywnie na dzieci działa wręcz odwrotnie obniżając ich poziom inteligencji i zrozumienia na przykład czytanego tekstu.


Szczerze powiem, że ten proces trochę zaskakuje socjologów, z których badań wynikało, że dzieci powinny mieć coraz lepsze wyniki w nauce właśnie dzięki ciągłej komputeryzacji. Ale najważniejsze jest to, żeby ten proces odwrócić i utrudnić dzieciom funkcjonowanie do tego stopnia aby zmusić ich do myślenia. Szczerze powiem tak, gdyby nie gry edukacyjne, dzięki którym dzieci ćwiczą swój umysł można by wysunąć daleko idące wnioski, że komputer służyłby im tylko do rozrywki.

Konkurencją w tej dziedzinie są wszelkie gry online, wobec tego dzieci mają wybór, czy edukować się czy bawić i rywalizować ze sobą. Oczywiście co bardziej ambitne dzieciaki same wybiorą te gry, które pomagają im się rozwijać, jednakże musimy pamiętać, żeby tym wyborem odpowiednio nakierować. Wiadomą sprawą jest też to, że dzieci same nie odejdą od komputera i nie będą miały dość grania, trzeba im dać do zrozumienia, że na dzisiaj wystarczy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz